1395-02-27 20:49:07 اخبارپرینت
احتمال تغییر مدت زمان تبلیغات انتخاباتی

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با تأکید بر ضرورت شفاف‌سازی نحوه هزینه‌کرد کاندیداها در دوران تبلیغات انتخابات گفت: لازم است نحوه برخورد با داوطلبانی که اظهارات غیرعرف دارند مشخص شود.
 
مؤید حسینی صدر در گفت و گو با خانه ملت با اشاره به ایرادات قانون فعلی انتخابات مجلس بر اصلاح آن تأکید کرد و گفت: در برخی کشورها فرایند انتخابات حدود یک سال به طول می انجامد به این شکل که داوطلبان در طول یک سال برنامه ها و توانایی ها و اولویت های خود را نشان می دهند که در نهایت این توانایی برای مردم محرز می شود.
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: این در حالی است که انتخابات در کشور ما در شرایطی کاملا احساسی صورت می گیرد که انتخاب اصلاح را به حداقل می رساند.
وی افزود: در این خصوص یکی از اشکالات سوالی است که مردم همواره در ذهن خود می پرسند که هزینه حضور در انتخابات داوطلبان مجلس از کجا تأمین می شود از این رو این مورد باید در قانون اصلاح شده و شفاف شود همچنین گاهی کاندیداهای مجلس اظهاراتی می کنند که در باور کسی نمی گنجد فردی که قصد نمایندگی دارد اینگونه صحبت کند لذا باید نحوه برخورد با این موارد در قانون مد نظر قرار گیرد.
حسینی صدر در ادامه به آسیب های زمان کمی که برای برگزاری انتخابات قرار داده شده اشاره و بیان کرد: در حال حاضر در طول چند ماه پیش از برگزاری انتخابات تخریب و تبلیغ افراد آغاز می شود که اگر قانون انتخابات بسیار قدرتمند باشد باید اجازه دهد حدود یک ماه تبلیغات رسمی صورت گیرد و از آن طرف جلوی تبلیغات غیررسمی در طولانی مدت گرفته شود.
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس در پایان با یادآوری این موضوع که استعفای مدیران در زمان پیش از انتخابات شائبه انتخاباتی بودن را دارد که باید فکری به حال آن در قانون شود، خاطرنشان کرد: مجلس محل تصمیم گیری برای کل کشور است و نباید به مسائل ریز بپردازد لذا باید افرادی که به این حوزه ورود پیدا می کنند شرایط اولیه را داشته باشند که برای این مهم لازم است محدودیت هایی ایجاد شود./

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران