1395-02-28 13:24 اخبارپرینت
نوبخت:
دولت در موضوع ریاست مجلس آینده طرفدار کسی نیست

 سخنگوی دولت از پیگیری های دولت برای استیفای حقوق ملت ایران که منجر به صدور ده ها میلیارد دلار رای دادگاه علیه آمریکا شده است،‌ خبر داد و ‌گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواستند با طرح دو فوریتی، حسن ختامی به کار خود بدهند.
به گزارش ایرنا، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به پرسشی درباره طرح مجلس شورای اسلامی مبنی بر الزام دولت به پیگیری خسارت های وارده به ملت ایران در طول سال های مختلف توسط آمریکا، این مطلب را بیان کرد.
وی افزود: درباره این طرح که با انگیزه های ملی و صیانت از منابع ملت ایران انجام شده باید بگویم با توجه به مصوبات شورای عالی امنیت ملی، این اقدامات انجام شده است و اکنون هم ده ها میلیارد دلار حکم دادگاه های ایران علیه طرف های آمریکایی صادر شده و در حال انجام است.
سخنگوی دولت ادامه داد: اگر این طرح در مجلس هم تصویب نمی شد، هیچ مانعی برای پیگیری ما در دادگاه های جمهوری اسلامی ایران در این خصوص وجود ندارد. ضمن تشکر از نمایندگان مجلس که خواستند حسن ختامی به کار خود دهند، این اقدام از پیش در دستور کار دولت است و ما در حال انجام آن هستیم.
وی ادامه داد: در بیانیه ای که دیروز از سوی کارگروه ویژه صیانت از اموال جمهوری اسلامی ایران صادر شد به تفصیل توضیح داده شده که با چه ساز وکاری می توانیم نسبت به استیفای حقوق خود اقدام کنیم.
 
سخنگوی دولت در مورد بازگشایی سفارت کانادا نیز گفت: دولت کانادا آماده بازگشایی سفارت خود است، آنها این تصمیم دولت قبل خود در مورد ایران را نکوهش کردند و می خواهند سفارت خود را بازگشایی کنند.
نوبخت افزود: ما نیز با توجه به اینکه در چارچوب منافع و مصالح ملی از گسترش ارتباط با دنیا استقبال می کنیم، نگاه مثبت به این موضوع داریم.
 
** دولت هیچ موضع جانبدارانه‌ای در مورد تعیین رییس مجلس دهم ندارد
نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در مورد موضع دولت در قبال تعیین رییس مجلس دهم گفت: باتوجه به اصل تفکیک قوا، شرایط قوه مقننه و نمایندگان مجلس؛ دولت هیچ موضع جانبدارانه‌ای برای نامزدهای ریاست مجلس ندارد. این مربوط به تشخیص و تسلیم نمایندگان مجلس می‌شود.
 
سخنگوی دولت در مورد حج تمتع امسال نیز گفت: تلاش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان حج و زیارت این بود که بتوانیم با شرایطی که در شان زائران ایرانی است، زمینه‌ها را دولت عربستان فراهم کند که متاسفانه تاکنون این شرایط را فراهم نکرده است.
نوبخت در مورد اعلام دستگیری یکی از عوامل انفجار دفتر نخست وزیری که چرا از سوی وزارت اطلاعات اطلاع‌رسانی نشده است؟ گفت: در ارتباط با این موضوع وزارت اطلاعات چقدر فعال بوده؛ قطعا طبق وظایف و ماموریت‌های سازمانی خود نقش داشته است اما گاهی تقسیم ماموریت انجام می‌شود و یکی از دستگاه‌ها به‌عنوان مثال ناجا یا وزارت کشور آن را اعلام می‌کند. اجازه دهید گزارش نهایی اعلام شود.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران