1395-05-06 12:41:50 اخبار خراسانپرینت
استاندار خراسان رضوی:
شرکت های دانش بنیان برای دریافت تسهیلات آماده باشند

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در روستاها و شهرستان‌ها تسهیلات دریافت می‌کنند.
 
علیرضا رشیدیان  در حاشیه بازدید وزیر کشور از پارک علم و فناوری خراسان، با اشاره به اینکه با راه‌اندازی بنیاد نخبگان در استان شاهد اتفاقات خوبی در حوزه حمایت از نخبگان بوده‌ایم، اظهار کرد: با راه‌اندازی این بنیاد بیش از 1000 نخبه در استان شناسایی و برای آنان شناسنامه صادر شده است.
 
وی با بیان اینکه در زمان‌بندی‌های مشخصی این نخبگان شناسایی شدند، افزود: در حال حاضر متاسفانه از لحاظ تامین برخی از نیازهای این نخبگان به منظور استفاده از ظرفیت‌های موجود در مضیقه هستیم.
 
رشیدیان به انتقال شرکت‌های دانش‌بنیان به شهرستان‌های کوچک و روستاها اشاره و تصریح کرد: با کمک‌های استانداری پروژه و یا طرح‌های اقتصادی که در روستاها با مشارکت روستاییان راه‌اندازی شود، شامل وام‌های قرض‌الحسنه با سود کم خواهد شد. در این راستا با کمک معاونت روستایی معاون اول رئیس جمهور برای 19 پروژه روستایی اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.
 
وی تصریح کرد: در صورتی که شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند ظرفیت‌های خود را به مناطق روستایی انتقال دهند، می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
 
رشیدیان به برخی از مشکلات گمرکی که برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد می‌شود، اشاره کرد و افزود: برای اینکه بتوانیم این قبیل مشکلات را حل کنیم، همکاری خوبی را با سازمان گمرک آغاز کرده‌ایم و شرکت‌های تحت پوشش پارک علم و فناوری استان نیز می‌توانند از این ظرفیت‌ها بهره‌مند شوند.
 
وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری استان در زمینه‌های خوبی فعالیت دارد، گفت: با حمایت‌هایی که در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از این پارک خواهد شد، امیدواریم محصولات تولید شده در این پارک بتواند به تولید انبوه نیز برسد.
 
رشیدیان در خصوص تسهیلات ایجاد اشتغال برای شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: اگر یک فعالیت توجیه اقتصادی داشته باشد، وامی با سود 18 درصد به آن تعلق می‌گیرد. همچنین در صورت ایجاد اشتغال برای 10 نفر، به ازای هر فرد 10 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه پرداخت خواهد شد.
 
استاندار خراسان رضوی با اشاره به برخی از واحدهای تولیدی که به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی تعطیل شده‌اند، تصریح کرد: در صورتی که شرکت‌های دانش‌بنیان به تولید انبوه برسند، می‌توانند از این سالن‌ها و سوله‌های خالی استفاده کنند.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران