1395-05-19 19:21:24 اخبارپرینت
مدیرکل دادگستری خراسان:
مجوز ارشاد مانع لغو کنسرت ها از سوی دستگاه قضایی نیست

مدیرکل دادگستری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه در دستگاه قضایی با اصل کنسرت‌ها مخالف نیستیم، گفت: مخالفت با برگزاری این برنامه‌ها را غیر عاقلانه دانست.
 
حجت‌الاسلام علی مظفری 19 مرداد ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: مقامات قضایی و حتی غیر قضایی استان با کنسرت‌ها به عنوان کاری هنری مخالف نیستند البته به شرطی که این برنامه‌ها سالم برگزار شود.
 
وی افزود: اصل دوم قانون اساسی ایجاد فضای مناسب برای رشد فضائل اخلاقی را وظیفه نظام جمهوری اسلامی می‌داند این در حالی است که تا امروز هیچ یک از کنسرت‌هایی که در استان برگزار می‌شود نه تنها با فضائل اخلاقی همخوانی ندارد بلکه رذایل اخلاقی است.
 
مدیرکل دادگستری خراسان رضوی عنوان کرد: هرگونه کنسرتی که با فضائل اخلاقی همخوانی نداشته باشد در هر جای کشور که برگزار شود با آن برخورد خواهد شد همچنین در صورتی که کنسرتی برگزار شود و از آن مطلع نباشیم، با برگزارکنندگان آن برخورد خواهیم کرد.
 
وی لغو کنسرت سبزوار را صرفا جهت پیشگیری دانسته و افزود: تا زمانی که این برنامه‌ها سالم برگزار نشود جلوی اجراها را خواهیم گرفت و مجوز اداره ارشاد نیز مانع عملکرد دستگاه قضایی نخواهد شد.
 
مدیرکل دادگستری استان با اشاره به صحبت‌های اخیر وزیر ارشاد در خصوص برگزاری کنسرت، گفت: آقای وزیر نگران هزینه دستگاه قضایی نباشند بلکه نگران هزینه وزارت ارشاد باشند در واقع دستگاه قضا برای هزینه دادن ساخته شده، معتقدیم لغو کنسرت‌ها هیچ هزینه‌ای برای نظام ندارد و ایشان نگران هزینه‌های خودشان باشند.
 
مظفری در خصوص حقوق های نجومی، اظهار کرد: افرادی وابسته به سازمان‌های دولتی و دیگر سازمان‌ها درگیر این موضوع هستند که شناسایی شده و در اولویت اول استرداد پول و در اولویت بعدی برخورد قانونی با این افراد صورت خواهد گرفت.
 
وی افزود: با افراد دریافت‌کننده حقوق‌های نجومی برخود قانونی صورت گرفته به این دلیل که مردم بدانند در نظام جمهوری اسلامی مسئولان با این افراد برخورد خواهند کرد چه از خودشان باشد چه نباشد.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران