1395-05-23 18:43:57 اخبار ویژهپرینت
آیا تیم انتخاباتی احمدی نژاد واقعا فعال است؟

 
مشاور رسانه ای احمدی نژاد، با اشاره به واکنش‌ها نسبت به سفرهای وی گفت: عده‌ای نسبت به تبیین آرمان‌های انقلاب و بازخوانی گفتمان امام (ره) و رهبری در جامعه نگران هستند.
علی اکبر جوانفکر در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: سخنان احمدی نژاد در اجتماعات بزرگ ر نقاط مختلف کشور ، در پاسخ به فراخوان مقام معظم رهبری جهت تبیین آرمان‌های انقلاب و بازخوانی گفتمان امام (ره) انجام می شود.
وی تاکید کرد: بارها و به صراحت اعلام شده است که دکتر احمدی نژاد در حال حاضر هیچ تصمیمی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری اتخاذ نکرده اند و سخنرانی های ایشان نیز صرفا بر اساس تکلیف دینی و ملی و در اجابت دعوت رهبر معظم انقلاب برای بازخوانی گفتمان امام (ره) انجام می شود اما این سئوال وجود دارد که چرا سخنان تبیینی و روشنگرانه دکتر احمدی نژاد در باره آرمان های انقلب و مطرح شدن نظرات امام خمینی (ره) در جامعه ، باعث واهمه و نگرانی برخی شده است؟
وی گفت:  مراسم سخنرانی های تبیینی احمدی نژاد توسط مردم و نهادهای مردمی تدارک دیده می شود و شایسته است نمایندگان دولت و دستگاه‌های مسئول در هر شهر به جای سنگ اندازی و مانع تراشی ، به وظایف قانونی خود در جهت همکاری با برگزار کنندگان مراسم و تامین آرامش و امنیت عمومی عمل کنند.
مشاور رسانه ای رئیس دولت‌های نهم و دهم  موضوع انتخاباتی بودن سخنان احمدی نژاد را رد و تصریح کرد: اینگونه ادعاهای بی اساس، بیش از هرچیز ، شائبه نگرانی  از  استقبال عمومی از سخنان تبینی و روشنگرانه دکتر احمدی نژاد را بوجود آورده است .
وی گفت: سخنرانی های دکتر احمدی نژاد به مانند سابق و در اجابت به معدودی از انبوه درخواست های مردمی ، ادامه خواهد یافت و برای این منظور ، هیچ منع قانونی نیز وجود ندارد.
در همین حال یک وزیر دولت سابق  گفت که نیروهای ارزشی به دنبال تشکیل جبهه متحد برای انتخابات ریاست جمهوری هستند.
حمیدرضا حاجی بابایی اظهار کرد:‌ این که فکر کنید هماهنگی‌هایی در سطح گسترده در خصوص انتخابات ریاست جمهوری انجام شده، این طور نیست، اما کارها از یک جایی شروع شده و نیروهای ارزشی در جامعه به دنبال این هستند که یک هماهنگی لازم را ایجاد کنند؛ یعنی یک جبهه متحد داشته باشند و در آن به توافق برسند.
وی افزود: ما همچنین علاقمندیم که جبهه اصلاحات هم به وحدت برسد تا رقابت تنگاتنگی در انتخابات سال 96 رقم بخورد و شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات باشیم؛ به نحوی که به بتواند بر اقتدار و امنیت کشور مخصوصا در بعد خارجی تاثیر گذار باشد.
حاجی بابایی یاد آور شد: البته هر دو طرف سختی‌هایی دارند که با قدری هماهنگی هموار خواهد شد و ما نهایتا می‌توانیم به جمع بندی خوبی برسیم.
این عضو جبهه یکتا در ادامه درباره‌ گزینه‌های محتمل اصولگرایان برای انتخابات آینده ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر بحث ما شخص نیست بلکه ما در رابطه با همگرایی و شاخص‌های ریاست جمهوری بحث می‌کنیم تا به یک گزینه برسیم. هر جریانی بخواهد جز این حرکت کند شکست می‌خورد. لذا هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان، باید به یک گزینه برسند. البته ممکن است در ابتدا چند گزینه مطرح باشد، و بعد از انجام بررسی‌های لازم به یک گزینه برسیم.
این نماینده مجلس در پایان با بیان این که فراکسیون ولایت در مجلس نیز توانسته تاکنون تاثیرگذاری خوبی داشته باشد، ابراز امیدواری کرد که هر چه سریعتر شورای مرکزی و ارکان این فراکسیون شکل بگیرد تا این تشکل اصولگرا بتواند کارش را پرقدرت جلو ببرد.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران