1395-06-27 17:13:46 اخبار ویژهپرینت
لاوروف:
مبارزه با تروریسم را فدای تضعیف ایران کردند

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به کارشکنی کشورهای غربی در برابر مبارزه این کشور با تروریسم، گفت: آنها حاضر به فدا کردن مبارزه با تروریست ها بودند اگر نتیجه آن تضعیف متحدان روسیه مانند ایران و سوریه باشد.


لاوروف با انتقاد از اقدام های غرب در پوشش مبارزه با تروریسم، اقدام جدی کشورهای غربی علیه این پدیده فراگیر را خواستار شد.
وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک که روز شنبه پخش شد، اظهار کرد: باید اقدام ها علیه تروریسم تشدید یابد و عملیات نظامی برای سرکوبی گروههای تروریستی با استفاده از هر طریق ممکن بیشتر شود.
لاوروف ادامه داد: همزمان با عملیات ضد تروریستی، لازم است پایه های حقوقی و اسناد مبارزه با تروریسم را تقویت کرد به گونه ای که تمامی کشورها به تهدیدهای مشخص تروریست ها واکنش نشان دهند.
وی تاکید کرد: اما انجام این اقدام ها باید بر مبنای معیارهای بین المللی و منشور سازمان ملل پایه ریزی شود تا مانند وقایعی که در عراق و لیبی شاهد بودیم و اکنون نیز در سوریه وجود دارد، فرصت دخالت برای تغییر حکومت کشورهای مخالف فراهم نشود.
لاوروف همچنین با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهوری روسیه برای ایجاد جبهه واحد و جهانی مبارزه با تروریسم در نشست سال گذشته مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: برای رسیدت به این هدف باید بسیاری از موانع و قید و بندهایی که در روحیه شرکای غربی وجود دارد از میان برداشته شود.
به گزارش ایرنا، وزیر خارجه روسیه در ادامه افزود: کشورهای غربی تا مدتی پیش تلاش های خود را برای بازداشتن مسکو از پیشرفت (در مبارزه با تروریسم) متمرکز کرده بودند و اعتقاد داشتند، حتی در مراحلی می توان مبارزه با تروریسم را فدا کرد، اگر که این امر به تضعیف متحدان روسیه همچون ایران و سوریه منجر شود.
لاوروف تاکید کرد: برای همه آشکار شده که این مسیر منتهی به بن بست است و خودزنی به شمار می رود. شرکای آمریکایی باید از حوادث 30 سال پیش درس بگیرند که گروههای افراط گرا مانند القاعده را شکل دادند، ولی اکنون باز هم شاهدیم بسیاری از کشورهای غربی نمی توانند موضع صریحی در این باره اتخاذ کنند.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران