1395-07-27 16:43:16 اخبارپرینت
ماموریت به دو وزارتخانه برای تولید تلفن همراه مخصوص مسئولان

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: امنیت پایدار کشورمان در میان ناامنی های منطقه ناشی از توانایی ما در حوزه تولید قدرت، انباشت قدرت، نمایش قدرت و تفهیم قدرت به رقبا و همسایگان‌مان است که محصول آن قدرت بازدارندگی برای کشور ما است.
 
به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا جلالی در نشست خبری که به مناسبت هفته بزرگداشت پدافند غیر عامل صبح دیروز (سه‌شنبه) در سالن شهید آبشناسان سازمان پدافند غیر عامل برگزار شد با اشاره به اینکه در حوزه تهدیدات با تحول در ماهیت تهدید مواجه هستیم اظهار کرد: در سازمان پدافند غیر عامل توانستیم تهدیدات جدید را شناسایی کرده و برای مقابله با آنها راه حل هایی بیابیم و به واسطه اقدامات انجام شده در حوزه نظامی و غیر نظامی توانسته ایم بازدارندگی جامعی برای کشور ایجاد کنیم و اگر کشوری علیه ما خیال باطلی در ذهن داشته باشد با توجه به توانایی های ما با آن مقابله خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه امروز توانسته ایم تهدید نظامی علیه کشورمان را به آخرین مورد لیست تهدیدات علیه کشور منتقل کنیم توضیح داد: با توجه به توانایی هایمان در حوزه تولید و انباشت قدرت توانسته ایم تهدید نظامی را به آخر لیست تهدیدات علیه کشور منتقل کنیم.
جلالی با اشاره به تهدیدات سایبری گفت: آمریکا در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات 1+5 و یا احتمال شکل گیری جنگی میان ایران و رژیم صهیونیستی طرح عملیات چند جانبه ای علیه زیر ساخت های غیر نظامی کشورمان را مطرح کرده بود که شبکه برق، ارتباطات، هواپیمایی و ترابری کشور را مورد هدف قرار می داد. ما برای مقابله با این تحریم برنامه ریزی های لازم را انجام داده ایم.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به گستردگی و اهمیت تهدیدات اقتصادی علیه کشور اظهار کرد: دشمن احساس می کند می تواند در این زمینه علیه ما اعمال قدرت کند بنابراین جنگ اقتصادی جدی ترین جنگ در پیش روی ماست که برای آن باید پیش بینی های لازم انجام شود.  جلالی به ادامه تهدیدات دشمن برای نفوذ در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: تهدیدات نظامی از جنس نیابتی نیز از سوی دشمنان دنبال می شود که باید مورد توجه ما قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته اقدامات زیادی در راستای مصون سازی کشور در حوزه دفاعی و غیر نظامی انجام شده است و در نتیجه این اقدامات گزینه حمله زمینی از طرف آمریکا به کشورمان حذف شد، افزود: این تعارف سیاسی نیست و با توجه به اقدامات پدافند غیر عامل توانستیم گزینه حمله زمینی از طرف آمریکا علیه کشورمان را حذف کنیم.
 جلالی به اقدامات دیگر پدافند غیر عامل از جمله ذخیره سازی زیرزمینی گاز در دو منطقه قم و سرخس اشاره کرد و گفت: شبکه سازی فعال نخبگان علمی کشور را نیز پوشش داده ایم که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است تا در حوزه سایبری برای تولیدات بومی و ملی اقدامات لازم انجام شود.
سردار جلالی در پاسخ به سوالی در مورد روند تولید گوشی همراه مخصوص مسئولان گفت: طرح تهیه آن به تصویب رسیده و در کمیسیون سیاسی امنیتی دولت در حال پیگیری و همچنین وزارتخانه های دفاع و صنعت و معدن مامور تولید آن شده اند و برنامه‌مان این است که بتوانیم گوشی های هوشمند موجود را تا حدود 80 درصد ایمن کنیم. البته مخاطرات گوشی های هوشمند همواره پابرجاست.
وی همچنین در رابطه با تاثیر برجام در کاهش تهدیدات پدافند غیر عاملی کشور گفت: برجام تصمیمی ملی بود که برای کشور دستاوردها و محدودیت هایی داشت که متاسفانه به دلیل بدعهدی های آمریکا تا اندازه ای که مدنظرمان بود به مزایای آن دست نیافتیم.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در مورد برخی مسائل حاشیه ای در کشور و سیاسی بازی ها از جمله موضوع برگزاری بازی فوتبال ایران و کره به عنوان تهدید در کشور گفت: بعید می دانم در این زمینه تهدیدی برای کشور مطرح بوده باشد اما مسئولین ورزش نیز باید رعایت های لازم را انجام دهند تا در برگزاری مراسم های ورزشی و تداخل آن با روزهای مذهبی دچار تضاد نشویم.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران