1395-08-10 18:07:36 اخبارپرینت
منتجب نیا : تندروها تمدید دولت روحانی را تاب نمی آورند

رسول منتجب نیا از فعالان سیاسی اصلاح طلب در گفت و گویی گفت که روحانی، چون می خواهد چهار ساله دوم هم رئیس جمهور باشد، اهمیتی نمی دهد که چه کسی رقیب اوست. 


وی در این باره به تابناک می گوید:«آقای روحانی به عنوان رئیس دولت مستقر، آماده تمدید دولتش است و به همین دلیل، به حضور یافتن یا نیافتن احمدی نژاد یا هر کس دیگری اهمیت نمی‌دهد. .
 این فعال سیاسی تصریح کرد: بی شک رقبایی نیز خود را آماده رقابت با روحانی خواهند کرد.در اردیبهشت ماه سال 96، دولت دوازدهم در انتخاباتی رقابتی رئیسش را خواهد شناخت. 
منتجب نیا افزود: دکتر روحانی به احتمال قریب به یقین، تنها کاندیدای اصلاح‌طلبان خواهد بود  و حتی این احتمال هم وجود دارد که گروهی از بدنه اصولگرایی ترجیحشان حمایت از روحانی باشد.همه اصولگراها پشت سر روحانی قرار نخواهند گرفت؛ اما بخشی از اصولگرایان رایزنی و فعالی‌شان را آغاز کرده‌اند تا گزینه شاخصی را آماده رقابت با رئیس جمهور فعلی کنند و هیچ کس نمی تواند قدرت و وجهه جناح راست در انتخابات را به راحتی نادیده بگیرد.
 وی ادامه داد: همچنین آنهایی هم که در ادبیات سیاسی ما به عنوان تندرو شناخته می شوند، قطعا برنامه های زیاد و جدی دارند تا شانس خود را برای برنده شدن در انتخابات امتحان کنند و به هیچ وجه حاضر نخواهند بود، در حاشیه بنشینند و تمدید دولت روحانی را تاب بیاورند. پس می توان این طور نتیجه گیری کرد که در انتخابات آتی، کاندیداهای شاخصی آماده رقابت با روحانی می شوند و دقیقا به همین دلیل، باید در انتظار انتخاباتی باشیم که تنورش گرم خواهد بود. البته این توضیح لازم است که ‌انتخابات رقابتی‌ لازم است و در غیر این صورت نظام نمی تواند ادعای انتخاباتی دموکراتیک داشته باشد. 
وی همچنین اضافه کرد که با همه این تفاصیل، هیچ کس و گروهی نمی تواند نقش جریان اصولگرایی در تحولات سیاسی را نادیده بگیرد. شما حتم داشته باشید آنها در هر شرایطی، از پتانسیل لازم برای حضوری جدی در انتخابات برخوردار خواهند بود؛ هر چند در نهایت بعید است توان رقابت با روحانی را داشته باشند.
این فعال سیاسی درباره احتمال چهره های اصولگرایی چون علی لاریجانی گفت :من بعید می دانم که لاریجانی بنای رقابت با روحانی را داشته باشد. او چه در مجلس اصولگرای نهم و چه در مجلس معتدل دهم، همکاری خوبی با روحانی و دولت داشته و دلیلی ندارد برای ورود به انتخابات انگیزه ای داشته باشد. نگاه، تعلقات و اهداف لاریجانی همان هایی هستند که مد نظر دولت روحانی است و به همین دلیل، احتمال کاندیدا شدن لاریجانی احتمالی محال است. در واقع باید گفت، دولت فرضی لاریجانی دقیقا شبیه دولت روحانی است. باز هم تأکید می کنم که گزینه اصولگراها فقط احمدی نژاد و لاریجانی نیستند و چهره هایی در این جریان است که از قابلیت های بالایی برای حضور در انتخابات برخوردارند.
منتجب نیا در پایان  ضمن ارزیابی مثبت از دولت روحانی گفت که حتما روحانی رئیس جمهور هشت ساله خواهد بود. وی کارنامه دولت یازدهم ـ چه در عرصه داخلی و چه در مواجهه با نظام بین الملل ـ  را کارنامه ای قابل دفاع دانشت و اضافه کرد و به همین دلیل، از هم اکنون می توان گفت، روحانی برای بار دوم به عنوان رئیس جمهور منتخب ملت معرفی خواهد شد.
 منتجب نیا تصریح کرد که برای اصلاح‌طلبان و اعتدالیون این مهم است که ایشان با رأیی به مراتب از رأی 18 میلیونی 24 خرداد 92 به ریاست جمهوری برسد که برای رسیدن به این مهم، دولت در مدت زمان باقی مانده، باید همه تلاشش را به کار بگیرد تا گلایه ها و شکوه ها را به حداقل برساند تا مردم با عشق و علاقه و همچنین شور و امید وارد صحنه انتخابات شوند و روحانی را یک بار دیگر به ریاست دولت برسانند.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران