1395-08-11 15:28:13 اخبار خراسانپرینت
درآمد 60 میلیارد تومانی از تبصره 3 آب و فاضلاب مشهد

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: از ابتدای تصویب تبصره سه آب و فاضلاب مشهد که اواخر سال 93 بود تا کنون 60 میلیارد تومان درآمد کسب شده است.
 
علی‌اصغر نخعی‌راد امروز 11 آبان ماه در صد و چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: شورای شهر مشهد در سال 93 طی مصوبه‌ای به شرکت آب و فاضلاب این شهر اجازه دادند تا سال 98 از تمام متقاضیان انشعاب جدید آب در زمان فروش مبالغی را به عنوان «سهم تبصره 3 قانون ایجاد تسهیلات» برای توسعه طرح‌های فاضلاب و بازسازی شبکه آب شهری دریافت کند.
 
وی افزود: درآمد ناشی از این محل باید برای توسعه شبکه فاضلاب و بازسازی شبکه‌های آب شهری در مناطق محروم و حاشیه شهر هزینه شود که تا کنون از محل این مصوبه 60 میلیارد تومان کسب درآمد شد و حدود 70 میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب در حاشیه شهر هزینه شده است.
 
این عضو شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: 70 درصد مشترکان آب مشهد ماهانه حدود 15 هزار لیتر آب مصرف می‌کنند که این مشترکان ماهانه حدود 1500 تومان بابت تبصره سه می‌پردازند.
 
نخعی با بیان اینکه سهم مشترکان پر مصرف از این تبصره به تناسب مصرف افزایش می‌یابد، ادامه داد: به طوری که اگر مشترکی ماهانه 44 هزار لیتر آب مصرف کند باید 10 هزار تومان بابت سهم تبصره سه پرداخت کند.
 
به گزارش ایسنا، طبق مصوبه اولیه در سال 93 شرکت آب و فاضلاب مشهد مجاز بود برای واگذاری انشعابات آب در «حوزه‌های 1، 2 و 3 درآمدی» مبلغ 425 هزار تومان، برای واگذاری انشعاب فاضلاب مبلغ 300 هزار تومان، در «حوزه‌های 4 و 5 درآمدی» برای انشعاب آب مبلغ 300 هزار تومان و برای انشعاب فاضلاب مبلغ 210 هزار تومان به عنوان سهم تبصره سه قانون ایجاد تسهیلات به منظور توسعه طرح‌های آب و فاضلاب دریافت کند، طبق این مصوبه شرکت آب و فاضلاب مشهد مجاز به افزایش 35 درصدی رقم‌های مذکور تا سال 98 بود که با اصلاحات امروز این میزان به 20 درصد کاهش یافت.
 
علیرضا طباطبایی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد نیزدر این جلسه، عنوان کرد: طی این مدت به میزان 33 کیلومتر توسعه شبکه آب، 30 هزار متر مکعب ساخت مخزن، 25 کیلومتر شبکه توسعه فاضلاب از جمله فعالیت‌های این شرکت در یک سال اخیر بوده است.
 
وی افزود: همچنین دو تصفیه‌خانه بزرگ با اعتبارات دولتی در مشهد ساخته شده است.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران