1395-09-15 16:48:05 اخبار ویژهپرینت
نتانیاهو به دنبال مذاکره با ترامپ در خصوص ایران

 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 را توافقی بد توصیف کرد و گفت که می‌خواهد با رییس‌جمهور منتخب آمریکا درباره این توافق گفت‌وگو کند.
 
به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه هاآرتص، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی‌اش در نشست سالانه "سابان" در واشنگتن به انتقاد از توافق هسته‌ای که سال گذشته میان ایران و گروه 1+5 حاصل شد، پرداخت و گفت که مایل است تا پس از آن که دونالد ترامپ رییس‌جمهور منتخب آمریکا به‌طور رسمی کار خود را آغاز کرد درباره این توافق با وی رایزنی کند.
وی با تکرار ادعاهای پوچ و بی‌اساس خود گفت که اسراییل هم‌چنان خود را متعهد می‌داند از رسیدن ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کند.
نتانیاهو در پاسخ به سوالی مبنی بر این که مواضع وی و ترامپ در قبال توافق هسته‌ای یکی است و این که از نظر وی ایده‌آل‌ترین سیاست آمریکا درخصوص ایران در زمان دولت ترامپ چه می‌تواند باشد؟ گفت: نخست باید درباره سیاست من و سیاست اسراییل بگویم. اسراییل متعهد به جلوگیری از رسیدن ایران به سلاح اتمی است. این امر تغییری نکرده و تغییر نخواهد کرد. درباره رییس‌جمهور منتخب ترامپ، باید بگویم که من در انتظار صحبت با وی درباره آن چه که باید با این توافق بد انجام دهیم هستم. مساله نوع برخورد با این توافق چیزی است که وقتی ترامپ ریاست جمهوری خود را شروع کرد، با وی صحبت می‌کنم و اطمینان می‌دهم که وقتی مرا به نشست بعدی سابان دعوت کنید، برای این سوال شما نیز پاسخی خواهم داشت.
نخست‌وزیر رژیم صهونیستی در ادامه ادعاهای خود گفت: باید بگویم که بعد از امضاء توافق، ایران قدرتی به مراتب تخاصمی‌تر شد. موشک‌های بالستیکی خود را توسعه می‌دهد که در نهایت به خاک آمریکا خواهد رسید. بسیار اهمیت دارد که روی این موضوع تاکید شود، ایرانیان موشک‌های بالستیک قاره‌پیما تولید می‌کنند. ایران هم‌چنان شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سر می‌دهد.
او هم‌چنین در پاسخ به این سوال که وقتی شما می‌گویید که اسراییل مصمم است هرگز اجازه ندهد ایران اتمی شود، آیا منظور شما اقدام نظامی را نیز در برمی‌گیرد؟ گفت: منظور من این است که اسراییل متعهد است و وقتی می گویم متعهدیم، متعهدیم.
بنیامن نتانیاهو از زمان حصول توافق هسته‌ای آشکارا مخالفت خود را با این توافق اعلام کرده و مدعی است که برجام به ایران اجازه دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را می‌دهد، این در حالی است که ایران همواره هرگونه اتهام علیه ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای کشورمان را رد و تاکید کرده است که جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه به دنبال دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای نبوده و نیست.
رژیم اشغالگر قدس در حالی این ادعاها را مطرح می‌کند که خود تنها دارنده سلاح هسته‌ای در خاورمیانه محسوب می‌شود اما هیچ‌گاه آن را به‌طور رسمی نپذیرفته است.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران