1395-10-01 13:42:31 اخبار ویژهپرینت
سالاری:
روحانی توانست به شعارهای اصلاح طلبانه اش عمل کند

قائم مقام دبیر کل حزب همبستگی، حسن روحانی را قوی ترین گزینه جریان اصلاح طلب برای انتخابات سال آینده دانست و گفت: رییس دولت یازدهم تاکنون بسیار خوب عمل کرده و حتی فراتر از انتظار، مطالبات مردم و جریان اصلاح طلبی را مورد توجه قرار داده است و توانست به شعارهای اصلاح طلبانه اش عمل کند.

 
به گزارش ایرنا از حزب همبستگی ایران اسلامی، محمد سالاری در نشست هفتگی حزب همبستگی ایران اسلامی که با حضور سید عبدالواحد موسوی لاری نایب رییس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان برگزار شد، افزود: این حزب اولین تشکل مولود جریان اصلاحات و برخاسته از مجلس بود که با چرخش نخبگان شکل گرفت.
وی به انتخابات سال 92 و پیروزی روحانی اشاره و تصریح کرد: در سال 92 با وجود رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی در نهایت با اجماعی که در میان اصلاح طلبان اتفاق افتاد انسجام و همبستگی خوبی در سطح توده ها ، نخبگان و دانشگاه ها ایجاد و روحانی پیروز شد.
قائم مقام دبیر کل حزب همبستگی ادامه داد: مدل شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در انسجام بخشی به نیروهای اصلاح طلب نقش عمده ای ایفا کرد که‌ این امر برگ زرینی در کارنامه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان بود و بنده به عنوان عضوی از این تشکل شهادت می دهم که آقای موسوی لاری نقش تعیین کننده ای در ایجاد این انسجام داشت.
سالاری با یادآوری نتایج انتخابات سال 92 و 94 و پیروزی جریان اصلاح طلبی خاطرنشان کرد:‌ مدل عالی و تاثیر گذار شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان نقش قاطعی در پیروزی این جریان در انتخابات سال 92 و 94 داشت و بی شک با بهره گیری از این الگو می توان راه پیروزی در انتخابات آینده را نیز هموار کرد.
وی با بیان این که نفس تشکیل حزب ، کار گروهی و بستر سازی برای چرخش صحیح قدرت است، اظهارداشت:‌ بی شک در این تفکر منافع فردی جایگاهی ندارد و منافع ملی و گروهی ارجحیت دارد.
قائم مقام دبیرکل حزب همبستگی همچنین گفت: احزاب اصلاح طلب از آزمون کار حزبی سربلند بیرون آمده اند و این اواخر و بعد از انتخابات ریاست جمهوری 92 شاهد تجمیع و هم سویی این احزاب در یک جبهه واحد با رویکرد ایجاد وحدت و حفظ منافع بلند مدت ملی بودیم .
سالاری منشور حقوق شهروندی را گامی مهم در راستای تحقق وعده های انتخاباتی روحانی دانست و تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با این اقدام، گام مهم و بزرگی را در راستای مطالبات مردم برداشت.
وی با تاکید بر این که مدل شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان خوب جواب داد و نتایج آن در کل کشور بی نظیر بود، افزود: رویکرد و استراتژی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در لیست کردن اصلاح طلبان و معتدل ها موفقیت کم نظیری را رقم زد که منجر به مبهوت شدن جریان رقیب شد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب ابراز امیدواری کرد در انتخابات پیش رو نیز با ساز و کار شورای عالی سیاستگذاری و با اخذ نظر اعضا و استان ها این مدل اجماع بتواند بار دیگر موفقیت بزرگ اصلاح طلبان را رقم بزند.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران