1395-10-13 15:48:03 اخبار ویژهپرینت
رسانه های چین: روحانی به دنبال ثبات در خاورمیانه است

رسانه‌های چین با بازتاب دادن سخنان یکشنبه شب رئیس جمهوری نوشتند: رئیس جمهور ایران با بیان اینکه تروریسم یک تهدید جهانی است، از دیپلماسی و مبارزه جدی با این پدیده شوم به عنوان دو محور اصلی و مهم هر تلاشی برای پیشبرد صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه و بویژه سوریه نام برد.
 
به گزارش ایرنا، رسانه های گروهی چین از جمله تلویزیون مرکزی، خبرگزاری شین هوا و تارنماهای اینترنتی این کشور روز دوشنبه مصاحبه زنده تلویزیونی رئیس جمهوری کشورمان را به طور گسترده بازتاب دادند و به انتشار بخش های مختلف سخنان وی اقدام کردند.
تلویزیون مرکزی چین ضمن انتشار تصاویری از این گفت وگوی تلویزیونی که امروز در چندین نوبت پخش شد، آورده است: حسن روحانی با استقبال از مذاکرات صلح سوریه بر مبارزه فراگیر با تروریسم و البته دیپلماسی به عنوان راههای مهم و اثر گذار در برقراری ثبات و صلح در این کشور و حتی خاورمیانه تاکید کرده است.
این گزارش خاطر نشان می کند که روحانی قویا امیدوار است مذاکرات صلح در قزاقستان نیز باعث حل و فصل بحران سوریه و کاهش مناقشات در خاورمیانه گردد.
خبرگزاری شین هوا نیز نوشت: رئیس جمهوری ایران تاکید دارد تهران برای پیشبرد صلح، ثبات و امنیت در خاورمیانه و سوریه و توسعه کشورهای منطقه تلاش می کند و بر این اهداف متمرکز شده است.
تارنمای گلوبال تایمز چین هم در گزارشی به گفت وگوی تلویزیونی حسن روحانی توجه ویژه نشان داده و آورده است: روحانی تروریسم را یک تهدید منطقه ای و جهانی می داند و تاکید کرده که ایران در زمینه مبارزه با تروریسم با کشورهای منطقه از جمله عراق و سوریه همکاری کرده است.
این گزارش ادامه می دهد: رئیس جمهوری ایران همچنین از کشورها و جامعه بین المللی خواسته است به مختصات جغرافیایی سوریه احترام گذاشته و حق حاکمیت و مرزهای رسمی این کشور را نیز مورد احترام قرار دهند.
تارنمای انگلیش نیوز هم می نویسد: دکتر حسن روحانی در نشست شب گذشته خود همچنین از خوشبینی خود در ارتباط با وضعیت مناسب اقتصادی خبر داده و به مردم کشورش اطمینان داد که ارزهای خارجی با افزایش قیمت مواجه نخواهند شد.
رسانه چینی ادامه می دهد: البته وی تاکید کرده است ثبات اقتصادی کشور برای دولت اهمیت زیادی دارد و به همین خاطر نرخ کنونی ارز در داخل کشور نمی تواند مدت زیادی دارای وضعیت کنونی باشد.
 

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران