1395-10-22 20:34:03 اخبارپرینت
برگه های رای انتخابات ریاست جمهوری چقدر امنیت دارد؟

مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران از دو برابر شدن پارامترهای امنیتی در برگه‌های انتخابات سال 96 نسبت به دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.


رضا منصوری، مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی،  با اشاره به ویژگی‌های برگه‌های انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: از یک سال پیش جلساتی به منظور بحث و بررسی با کارشناسان شورای نگهبان، وزارت کشور و کارشناسان فنی چاپخانه بانک ملی به منظور بررسی پارامترهای امنیتی این برگه‌ها برگزار شد. با توجه به اینکه در سال‌های اخیر تکنولوژی در این حوزه با پیشرفت‌های چشم‌گیری همراه بوده، در چاپ برگه‌های انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تلاش شده تا با استفاده از این پیشرفت‌ها و امکانات، مسائل امنیتی بیش از گذشته رعایت شود.
وی ادامه داد: پارامترهای امنیتی بسیاری برای این برگه‌ها در نظر گرفته شده که موجب شده تا برگه‌ها از امنیت و دقت بالایی برخوردار باشند. این برگه‌ها ضد جعل است و امکان تقلب در آن اصلاً وجود ندارد. برگه‌های استفاده شده، برگه‌های واتر مارک است، تولید این برگه‌ها در مکان‌های خاصی صورت گرفته که شبیه‌سازی آن را غیر ممکن می‌کند.
مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی با اشاره به ویژگی‌های مرکب و جوهر به کار گرفته شده در برگه‌های انتخابات سال 96 افزود: پارامترهای امنیتی به کار رفته برای برگه‌های این دوره انتخابات به حدی است که شامل مرکب و  جوهر آن هم می‌شود و مانع از جعل آن می‌شود. میکروتایپ‌های به کار رفته شده در این برگه‌ها و نشانه‌های دیگر نیز امکان مشابه‌سازی را از بین می‌برد. در مجموع پارامترهای امنیتی زیادی هم در کاغذ و چاپ و هم در خمیره کاغذ و شماره‌های خاص آن لحاظ شده است. مرکب‌های مختلف مغناطیسی، متغیر، نامرئی، ضد اسکن، ضد کپی و ضد جعل در آن به کار رفته و خود برگه‌ها، برگه‌های واتر مارک خاصی است که با ترکیبی تولید شده که امکان جعل و مشابه‌سازی آن وجود ندارد.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران