1396-01-22 13:14:11 نگاهپرینت
شهردار تهران مصوبه k را اجرا نمی کند

محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران  از تاخیر شهرداری در اجرای مصوبات شورا در حوزه شهرسازی و معماری انتقاد کرد
وی گفت: در راستای شفاف سازی نرخ عوارض صدور پروانه برای ساختمان‌های تجاری و اداری فرمول مشخص و شناور را برای دریافت تعرفه  تدوین کردیم که در بعضی از مناطق با اعمال سلایق مدیران، مبنای تعیین و اعمال این عدد دستخوش تغییر می‌شد  و موجبات رانت و تضییع حقوق  شهروندان می شد.
عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان افزود: کمیسیون شهرسازی و معماری در شورای چهارم زمان زیادی را به بررسی این موضوع مهم اختصاص داد و جلساتی را با شهرداران مناطق مختلف برگزار کرد و نظرات صاحبنظران و ذینفعان را احصا کرد و در نهایت براساس مرغوبیت مکانی و حتی نقاط مختلف هر راسته، تعیین قیمتها و محورها  مختلف انجام شد و به تصویب رسید که با عنوان مصوبه K معروف شد.  
سالاری خاطر نشان کرد:   اما متاسفانه شهرداری در ابلاغ این مصوبه بسیار تعلل کرد و اجرای آن را بیش از یکسال و اندی به تاخیر انداخت که این موضوع بارها مورد انتقاد من قرار گرفت و حتی این موضوع را تا مرحله سوال از شهردار پیش بردم. عدم اجرای دقیق مصوبات شورا در این حوزه و اعمال سلایق شخصی مدیران و تصمیم گیران در حفظ و رعایت حقوق شهروندان موجب ایجاد فساد و رانت در شهرداری می شود و عدالت اجتماعی را از بین می برد.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران