1396-01-30 18:01:39 اخبارپرینت
شعار محوری و پوپولیسم اداره کشور را با نقصان مواجه خواهد کرد

معاون حقوقی رییس جمهور، موثرترین سلاح بازدارنده در برابر دشمنان این کشور انسجام، وحدت ملی و حضور مردم در صحنه دانست و تاکید کرد: صندوقهای رای و عرصه انتخابات، میدان و فرصت به نمایش گذاشتن همبستگی ملی است و باید شرایطی در کشور و دانشگاهها بوجود بیاید که بتوان در میزگردها و مناظره ها نقد منصفانه عملکردها انجام گیرد.
 
حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری شامگاه سه شنبه در نشست مشترک روسای دانشگاه‌ها، معاونین فرهنگی و اجتماعی و نمایندگان وزیر در هیاتهای نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان گفت: امروز فضای جهانی نسبت به ایران فضای مناسبی است و ایران هراسی جای خود را به اقبال به ایران داده است و اگر کشور بر مدار عقل، مشورت و تدبیر اداره شود، دستاوردها بر اساس وعده خدا مثبت و مضاعف خواهد بود.
 
وی تصریح کرد: عجله، شعارمحوری، سیاست پوپولیستی، عدالت توزیعی و بدون مشورت با کانونهای علم و دانشگاه، اداره کشور را با نقصان مواجه خواهد کرد.
 
انصاری در ادامه تصریح کرد: امیدواریم کاندیداهای محترم و طرفدارانشان گذشته را جبران کنند که در ایام انتخابات، فضای بی اخلاقی حاکم شد و استارت برخی ناهنجاری ها، از مناظرات کاندیداها زده شد. در آن مقطع اخلاق عمومی و سیاسی آسیب جدی دید. امیدواریم در این دوره از انتخابات انصاف، عدالت و اخلاق و قانون بر فضا حاکم و مردم مثل گذشته و بهتر از گذشته با توجه به موقعیت حساس منطقه ای و تهدیداتی که با آن مواجه ایم، با حضور یکپارچه بر اقتدار ملی بیافزایند و حماسه ای دیگر را خلق کنند.
 
معاون حقوقی رییس جمهور گفت: امیدوارم با زحمات زیادی که برای آواربرداری ها و ریل گذاری در مسیر رشد و توسعه پایدار طراحی و انجام شده و قطار توسعه کشور به راه افتاده، این قطار سرعت بگیرد و حرکت آن با برنامه هایی که مبتنی بر دانش، تجربه، حوصله، مشورت و استفاده از خرد جمعی است، کشور را به روزهای بهتر نزدیک کند.
 
وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) با دیدگاههای خود که برگرفته از سیره و فقه بود، رای مردم را پایه مشروعیت نظام در کنار اسلامی بودن آن قرار دادند. به تعبیر رهبر معظم انقلاب قید جمهوری به نظام جمهوری اسلامی از قیود انضمامی نیست که اصل یا فرع باشد. رابطه اینها رابطه عینیت است و جمهوری اسلامی ایران با این هویت مردمسالاری و ابتنا بر آرا مردم مشروعیت دارد.
 
معاون حقوقی رییس جمهور با طرح این سوال که بعضا مطرح می کنند که اگر رای مردم در آن روز چیز دیگری بود، تکلیف نظام چه می شد؟ اظهار داشت: پاسخ خیلی روشن است. هم در سیره و هم در نظر امام، ایشان تکلیف را از عهده خود ساقط می دانستند و تکلیفی برای ساقط کردن نظام نداشتند، چون قرار بود نظام را مردم برگزینند. بر همان مبنا که امیرالمومنین(ع) گفت اگر حجت با حضور مردم بر من تمام نمی شد، تکلیفی بر عهده من برای تشکیل حکومت نبود.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران