1396-01-30 18:05:15 اخبارپرینت
مردم در انتخاب اعضای شورا دقت کنند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: از مردم خواستاریم که در انتخابات پیش‌رو با شناخت، افراد را انتخاب کرده و در کنار شور انتخاباتی، با شعور و شناخت به افراد اصلحی که دلسوز، مسئولیت‌پذیر، مردمی، پاکدست و روحیه خدمت دارند، رای دهند.
 
محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت انتخابات شوراهای شهر و روستا، اظهار کرد: انتخابات شورای شهر و روستا در واقع، دادن اختیار برای اداره‌ی شهر و روستا به افراد منتخب است و در این جریان سرنوشت روستا و شهر به اعضای شورا سپرده می‌شود. 
 
وی ادامه داد: در انتخابات شوراهای شهر و روستا، قانون پیش‌بینی کرده است که در هر شهر، شهردار و اعضای شورای آن و در هر روستا اعضای شورای آن اختیار اداره و رفع مشکلات را بر عهده‌ دارند، قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، این وظیفه بر عهده‌ی انجمن‌های شهر و روستا بود، اما اختیارات آنچنانی نداشتند.  
 
وی اضافه کرد: بعد از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با توجه به اعتقاد و اصول این نظام اسلامی مبنی بر اخذ تصمیمات توسط عقل و رأی جمعی، شورای اسلامی شهر و روستا در قانون اساسی پیش‎بینی شده و اختیارات لازم نیز داده شد. 
 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به تبع ایجاد شوراهای شهر و روستا مردم این قدرت را به دست آورند که برای اداره‌ی امور جاری شهر و روستا، افراد اصلح و مورد قبول خود را انتخاب کرده و در سرنوشت خویش دخیل باشند و اعضای شوراها نیز در منطقه‌ی مربوط به خود تلاش کرده و کمر همت برای رفع مسائل و مشکلات ببندند. 
 
وی با اشاره به استفاده‌ از آرای مردم و همچنین حضور مردم در صحنه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و... در نظام جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران، حضور خود را در صحنه‌های مختلف به نمایش گذاشته و انتخابات شهر و روستا نیز نمونه‌ی بارزی است که نشان می‌دهد مردم در تعیین سرنوشت محل زندگی خود نقش اصلی دارند.

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران