1396-02-18 19:04:49 اخبارپرینت
انتقاد مجید انصاری از بداخلاقی‌های انتخاباتی

معاون حقوقی رییس جمهوری با انتقاد از سخنان سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده البسه کشف شده در منزل وزیر آموزش و پرورش گفت: نحوه پاسخگویی سخنگوی قوه قضائیه به این موضوع، اصل بی‌طرفی این قوه قضاییه را زیرسوال برده و نوعی تخریب دولت تلقی می‌شود. 
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام مجید انصاری در نشست خبری در ایلام و در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در بحبوحه تبلیغات ریاست جمهوری، خبرنگاری از یک جریان خاص در نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه در خصوص یک موضوع مبهم که روز قبل آن اتفاق افتاده و هنوز زوایای آن مشخص نیست، سوال می‌کند که علی القاعده سخنگو با توجه به اینکه سوال در خصوص یک وزیر است و رییس دولت نیز نامزد انتخابات است، باید با احتیاط و دقت نظر بیشتری پاسخ می‌دادند. به عنوان یک حقوقدان معتقدم نوع پاسخ سخنگوی قوه قضاییه در جلسه اول، نوعی تخریب دولت و جانبداری تلقی شده و این موضوع را هم به آقای اژه‌ای متذکر خواهم شد. 
به گفته وی، هزاران پرونده روزانه در دادگستری‌ها و محاکم قضایی تشکیل می‌شود، آیا اگر خبرنگاری در خصوص موضوعی که هنوز پرونده آن تشکیل نشده و زوایای آن مبهم است سوال کرد، سخنگو باید پاسخ دهد و آیا در سایر موارد نیز ایشان جواب می‌دهند. ایشان روز گذشته نیز در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره زوایای این موضوع که نزدیک به 15 دقیقه آن از صدا و سیما پخش شد، با استناد به اینکه در جلسه هیات دولت به آن پرداخته شده، سخنانی را عنوان کردند. 
حجت الاسلام انصاری افزود: این مساله در هیات دولت مطرح شد ولی آیا یک کلمه از مباحث در رسانه ملی انعکاس یافت که پاسخ آن داده شود، وزیر دادگستری در بخش تعزیرات این موضوع مصاحبه کرد و اعلام داشتند که قاضی تعزیرات در خصوص این پرونده رای به تبرئه داده که این مصاحبه نیز از صدا و سیما پخش نشد. 
وی ادامه داد: پرداختن تفصیلی به این موضوع در هنگام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و پخش گسترده آن از رسانه ملی، نقض آیین نامه تبلیغات ریاست جمهوری است و اصل بی‌طرفی قوه قضاییه را زیر سوال می‌برد. با توجه به اینکه یکی از نامزدهای انتخابات قاضی بوده و سمت رسمی قضایی دارند، این گونه سخنان، شائبه جانبداری دستگاه قضا از این ایشان را به اذهان متبادر می‌کند. سخنگوی قوه قضاییه باید در این زمینه با احتیاط بیشتری رفتار می‌کرد چرا که معتقدیم بیان این مساله به این شکل از نظر حقوقی و قضایی درست نبود. 
حجت الاسلام انصاری در پاسخ به سوالی در خصوص حوادث سال 88 اظهار کرد: به عنوان یک شخص مطلع آمادگی دارم در یک فضای آزاد و در رسانه ملی و سایر مراکز بدون حب و بغض نقش تمامی جریان‌های دخیل در این حوادث تلخ را مورد بررسی قرار دهیم تا میزان تقصیر همگان در این مساله روشن شود و حتی به یکی از روسای سابق صدا و سیما نیز پیشنهاد دادم که در یک برنامه تمامی مسائل قبل، حین و بعد از انتخابات مورد تجزیه تحلیل قرار گیرد. 
وی گفت: در سال سوم ریاست جمهوری دولت نهم با توجه به افزایش درآمدهای نفتی به ایشان گفتم علاقه‌مندم با توجه به شناخت خود از مسائل حوزه برنامه و بودجه مسائلی را بیان کنم که در نشستی با ایشان مطرح شد و گفتم سیاست‌های اقتصادی شما کشور را با چالش جدی روبه رو می‌کند که آثار آن را نیز شاهد بودیم ولی رییس دولت در آن جلسه از برنامه خود برای مدیریت جهان سخن گفتند. 
وی با ابراز تاسف از بازداشت تعدادی از ادمین‌ها و مدیران کانال‌های تلگرامی در ایام منتهی به انتخابات ریاست جمهوری، گفت: معاونت حقوقی رییس جمهوری ده‌ها شکایت از اشخاص و سایت‌هایی که بدترین اتهام‌ها و توهین‌ها را به رییس جمهوری به عنوان دومین شخص رسمی کشور داشته‌اند را به مراجع رسمی ارسال کرد ولی دریغ از کمترین برخورد با این افراد. 
معاون حقوقی رییس جمهور درباره شکایت مطرح شده از جانب رییس جمهور نسبت به سخنان مطرح شده از سوی آقای رییسی در جریان مناطرات گفت: اگر تخلف صورت گرفته در رسانه ملی باشد، کمیسیون نظارت بر تبلیغات در خصوص آن اظهار نظر می‌کند و جنس این مورد نیز در این ارتباط است. 

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران