1396-02-18 19:10:11 اخبارپرینت
روحانی اهل خیالبافی نیست

غلامحسین کرباسچی با اشاره ویژگی‌های مهم این دوره انتخابات ریاست جمهوری، ضمن تاکید بر اینکه ما فکر می‌کنیم باید به روحانی رای دهیم، گفت: آقای روحانی فردی باهوش و بادرایت است و خیالبافی نمی‌کند و در رفتار خود صداقت دارد و دروغ نمی‌گوید و در امور اجرایی توسعه‌گرا است و تمام تلاشش در این جهت قرار دارد که برای جلب توجه و فریب افکار عمومی حرکت نکند و در عین حال آدم صبور و منطقی‌ای است و اگر در مشورت‌ها به نتیجه‌ای برسد که دیگران خلاف نظر او را بگویند مقابله نکرده و می‌پذیرد. بنابراین این ویژگی‌ها توانسته است بسیاری از مسائل پیچیده کشور را حل کند و در تاریخ این دولت رکوردی باقی می‌ماند. 
او در ادامه به سازوکار اصلاح‌طلبان در تهیه لیست شوراهای اسلامی پرداخت و افزود: تصمیمی که اصلاح‌طلبان گرفته‌اند این است که ببینند در مرحله اول چه کسانی می‌خواهند از سوی اصلاح‌طلبان معرفی شوند که حدود ۷۰۰ الی ۹۰۰ نفر درخواست دادند که همه نیروهای کیفی و با تجربه و متخصص در زمینه شهری هستند و برای اینکه بتوانیم به ۲۱ نفر برسیم شورای عالی اصلاح‌طلبان امتیازهایی را تعیین کرد که برای هر کدام از ویژگی‌ها نمره‌هایی در نظر گرفته شد و اکنون به لیست حدود ۱۵۰ نفر رسیدیم تا بتوانیم ۲۱ نفر لیست شورای شهر تهران را انتخاب کنیم. البته تا این لحظه هیچ لیست ۲۱ نفره‌ای از ۱۵۰ نفر موجود تهیه نشده است. 
دبیرکل حزب کارگزاران با اشاره به اینکه انتخاب ۲۱ نفر از ۱۵۰ نفر کار مشکلی است، گفت: در انتخابات مجلس کار راحت‌تر بود لذا با توجه به اینکه رد صلاحیت‌ها زیاد بود از نامزدهای باقیمانده کسی از این تعداد نیرو برای معرفی تردید نداشت اما در بحث شورای شهر نیروهای شایسته و با تجربه زیاد است و این انتخاب را سخت می‌کند و ما در نظر داریم نیروهای اصلح را در لیست قرار دهیم و این باید ترکیبی از نیروهای متخصص، جوانان و زنان باشد. 

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران