1394-02-02 14:31:42 گزارشپرینت
پشت پرده ماجرای مسمومیت 30 دانش‌آموز

مسمومیت 30 دانش‌آموز کافی بود تا راز عاملان توزیع گوشت و مرغ‌های فاسد در سردخانه زیرزمینی یک روستا فاش شود.

 به گزارش ایسنا، این 30 دانش‌آموز در یکی از خوابگاه‌های شبانه‌روزی تایباد دچار مسمومیت شدید شدند. با انجام معاینات ابتدایی مسمومیت غذایی علت بیماری این دانش‌آموزان اعلام شد و با توجه به حساسیت موضوع پیگیری پرونده بلافاصله در دستور کار پلیس و سازمان‌های مسئول قرار گرفت.

 فرمانده پلیس خراسان رضوی در این باره به شوک گفت: در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر توزیع گوشت‌های مرغ و ماهی فاسد شده با تاریخ مصرف قلابی در استان خراسان رضوی تحقیقات پلیسی آغاز شد.

 سرتیپ بهمن امیری‌مقدم افزود: تیم‌های مبارزه با جرائم خاص پلیس آگاهی با اقدام‌های گسترده پلیسی در پیگیری این عملیات ضربتی به اطلاعاتی دست یافتند که راز سه عامل بسته‌بندی، توزیع گوشت‌های فاسد و تاریخ مصرف گذشته را فاش کرد.

 وی افزود: مأموران پلیس و کارشناسان سازمان بهداشت و دامپزشکی با هماهنگی قضایی بلافاصله به روستای فیض‌آباد از توابع تایباد اعزام شدند و سردخانه زیر زمینی را مورد پاکسازی قرار دادند. در این عملیات نزدیک به 9 تُن گوشت مرغ و ماهی فاسد شده را که با بسته‌بندی و تاریخ مصرف جدید آماده توزیع در بازار بود کشف کردند.

 فرمانده پلیس خراسان رضوی گفت: سه متهم پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

 پیگیری خبرنگار شوک در این باره حاکی است عاملان این اقدام مجرمانه در روزهای پایانی سال اقدام به خرید و احتکار گوشت مرغ و ماهی در یک سردخانه غیر مجاز کرده بودند تا بتوانند این محموله را به قیمت بیشتری به فروش برسانند، اما چون نتوانسته‌اند نقشه خود را عملی کنند و با توجه به فاسد شدن گوشت‌ها اقدام به بسته‌بندی با تاریخ مصرف جدید کرده‌اند.

 به دستور «شهباز» دادستان تایباد پیگیری پرونده با بررسی‌های کارشناسان سازمان دامپزشکی ادامه دا

جستجو
پیوند ها

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی رياست جمهوري اسلامي ايران