زمان ثبت : 1395-10-29 14:27:17

مشهد؛ پایتخت ارائه هنر در سیمای شهری

دبیر جشنواره استقبال از بهار 96 از برگزاری جشنواره بهار فیروزه‌ای با مشارکت بیشتر مردم در مشهد خبر داد و گفت: امسال همه اهداف و نقاط قوت جشنواره‌های سال‌های گذشته در بهار فیروزه‌ای تقویت شده است.
 
محمد جواد میری  با اشاره به اینکه جشنواره بهار فیروزه‌ای 95 با جامعیت، بهینه‌سازی و کیفی‌سازی همراه بود اظهار داشت: دغدغه مسؤولان این جشنواره حرکت به سمت موضوعات و مضامین جدید و جامعی بود که متناسب با هویت بومی مشهد باشد.
 
دبیر جشنواره استقبال از بهار 96 با بیان اینکه جشنواره بهار فیروزه‌ای 96 امسال با مشارکت بیشتر مردم و هنرمندان برگزار می‌شود یادآور شد: سال گذشته 76 درصد مردم المان‌های نوروزی را جذاب، 70 درصد این المان‌ها را جذاب‌تر از سال‌های گذشته و 57 درصد از مخاطبان نیز جانمایی المان‌های مذکور را مناسب ارزیابی کردند و علاوه بر این 73 درصد از مردم معتقد بودند که آثار متنوع‌تر شده و 63 درصد از آن‌ها این آثار را با محتوای بیشتری دانستند.
 
میری با تأکید بر اینکه این جشنواره با 15 میلیارد ریال اعتبار برگزار می‌شود اضافه کرد: با توجه به اینکه محور برگزاری این جشنواره توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است بنابراین در این راستا تلاش شده تا با مشارکت مردم در محلات مختلف، المان‌ها و سازه‌های ساده‌ای ساخته شود که خوشبختانه این امر با استقبال بی‌نظیر همشهریان روبه‌رو شد.
 
وی مشهد را همراه با هویت چندگانه عنوان کرد و ادامه داد: به نظر می‌رسد این شهر می‌تواند پایتخت هنری کشور از نظر قدرت عرضه و ارائه هنر در سیمای شهری باشد.
 
دبیر جشنواره استقبال از بهار 96 توزیع عادلانه المان و ارایه‌های شهری در جشنواره امسال را از جمله محورهای جدید آن برشمرد و تأکید کرد: امسال فراخوان این جشنواره در دو بخش مستقل ارایه‌های شهری و تژئینات و گرافیک شهری اعلام شد که برای بخش اول تاکنون 800 هنرمند 2 هزار و 402 اثر به دبیرخانه ارسال کردند که بسیاری از آن‌ها ،هنرمندان شهرهای مختلف کشور هستند.
 
میری با ابراز خرسندی نسبت به تنوع اثار رسیده از هنرمندان به این جشنواره اضافه کرد: امسال نیز حدود 150 اثر توسط داوران انتخاب می‌شود و علاوه‌بر این تلاش شده تا همه اهداف و نقاط قوت جشنواره‌های سال‌های گذشته در بهار فیروزه‌ای تقویت گردد.
 
وی در خصوص محورهای جشنواره سال 96 گفت: مشهد جام جهان، پاسداشت پدر و مادر، خاطرات مشترک، بهار و بخش آزاد موضوعات و محورهای اعلام شده در جشنواره بهار فیروزه‌ای است.
 
دبیر جشنواره استقبال از بهار 96 با اشاره به چهار کرگاه تخصصی برگزار شده ویژه هنرمندان با هدف ارائه ایده‌های بهتر برای ساخت المان‌ها و تزینات شهری بیان کرد: هنرمندان 20 و 21 بهمن فرصت دارند برای شرکت در فراخوان تزئینات شهری و گرافیک به نگارخانه چهارسو واقع در ضلع شرقی بوستان کوهسنگی مراجعه کنند.