زمان ثبت : 1396-01-30 18:48:21

نظر یک مقام امنیتی در باره اعلام نتیجه زودهنگام انتخابات

 رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات تأکید کرد که هیچ کاندیدا یا مرجعی حق اعلام نتیجه انتخابات را ندارد، در صورت بروز این موضع عواقب آن به‌عهده آن کاندیداست.
 
حسین ذوالفقاری رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات کشور در نشست‌خبری که عصر امروز (چهارشنبه 30 فروردین) در وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به آغاز به کار کمیته تامین امنیت ستاد انتخابات کشور، اظهار داشت: این کمیته از شهریورماه سال 95 آغاز به کار کرد. بخشی از کارها باید قبل از شروع عملی انتخابات صورت می‌گرفت و بعد مراحل دیگری را داشتیم.
 
وی ادامه داد: مرحله ثبت‌نام پشت سرگذاشته شده و در حال حاضر در مرحله بررسی صلاحیت‌ها هستیم و بعد از این مرحله نیز مرحله تبلیغات، رای‌گیری و نهایتا مرحله اعلام نتایج انتخابات را داریم.
 
رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: برای تمامی این مراحل اقدامات امنیتی ابتدا بررسی و نحوه برخورد با آن اندیشیده شده است.
 
ذوالفقاری تاکید کرد: تا این لحظه با پیش‌بینی‌های صورت گرفته و اشراف دقیق اطلاعاتی در کل کشور و فضای بیرون کشور تهدید خاصی برای امنیت انتخابات نداریم و این بدان معنا نیست که تمام ابعادی که می‌تواند در امنیت انتخابات تاثیرگذار باشد مورد توجه قرار نگیرد. حتی پیش‌بینی پدیده‌های ناشناخته نیز صورت گرفته است.